Μαθητική ηλεκτρονική εφημερίδα από τους μαθητές του Β1

Στο μάθημα της Γλώσσας της δευτέρας τάξης προτείνεται η δημιουργία μαθητικής εφημερίδες από τους μικρούς μαθητές. Η ιδέα ενθουσίασε τα παιδιά και βάλαμε τα δυνατά μας να την υλοποιήσουμε. Μοιράστηκαν τα θέματα και οι μικροί μαθητές με πολύ μεράκι έφεραν σε πέρας την εργασία που ανέλαβαν . Δυστυχώς, όμως, λόγω των συνθηκών που επικρατούν φέτος, δεν μπορούσαμε να την εκτυπώσουμε και να την μοιράσουμε στους μαθητές. Έτσι αποφασίσαμε να την μετατρέψουμε σε ηλεκτρονική μορφή, την οποία επιμελήθηκε η δασκάλα τους κ. Λαβδάκη Σταματία. Σας την παρουσιάζουμε.

4 σχόλιαστο “Μαθητική ηλεκτρονική εφημερίδα από τους μαθητές του Β1

1. Να πω ένα μεγάλο μπράβο στους μαθητές του ΣΤ1 και στη δασκάλα τους, την κυρία Κατερίνα Αποστολούδα, για την υπέροχη δουλειά που έκαναν. Μας βοήθησαν, όχι μόνο να θυμηθούμε αλλά και να εμπλουτίσουμε τις γνώσεις μας. Συγχαρητήρια !!!

2. Εκπληκτική η εφημερίδα του Β1.
    Συγχαρητήρια στην δημοσιογραφική ομάδα του Β1 και στην κυρία Σταματία για την αξιόλογη δουλειά τους.