Δημοτικό Σχολείο Βασιλικών

Ιστότοπος Ολοήμερου Δημοτικού Σχολείου Βασιλικών Θεσσαλονίκης

ΕΚΘΕΣΗ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΒΙΒΛΙΟΥ

Μαρ 201129

ΣΤΙΣ 28 ΜΑΡΤΙΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΕ Η ΕΚΘΕΣΗ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΒΙΒΛΙΟΥ ΜΕ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΜΕ ΤΟΝ κ. ΓΙΩΡΓΟ ΚΟΣΜΙΔΗ, ΕΙΚΑΣΤΙΚΟ, ΟΠΟΥ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΑΠΟ «ΑΧΡΗΣΤΑ ΥΛΙΚΑ»

ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΕΚΘΕΣΗΣ ΚΑΙ Η ΠΡΟΣΕΛΕΥΣΗ ΜΑΘΗΤΩΝ ΚΑΙ ΓΟΝΕΩΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ. Ο κ. ΘΑΝΑΣΗΣ ΜΗΛΙΩΚΑΣ (ΜΟΥΣΙΚΟΣ ΣΧΟΛΕΙΟΥ) ΜΑΖΙ ΜΕ ΜΑΘΗΤΕΣ/ΤΡΙΕΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΤΡΑΓΟΥΔΗΣΑΝ ΣΤΟΝ ΧΩΡΟ ΤΗΣ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ 30/03 ΚΑΙ Η ΕΚΘΕΣΗ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ κα. HELEN KONTOS «Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΗΡΩΑΣ» ΜΕ ΙΣΤΟΡΙΑ, ΘΕΑΤΡΟ, ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΚΑΙ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ.

ΠΕΜΠΤΗ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΚΑΙ ΟΙ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΥΝΕΧΙΖΟΝΤΑΙ ΜΕ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΤΟΥ ΒΙΒΛΙΟΥ «ΚΑΠΟΤΕ ΣΤΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ…» ΜΕ ΟΜΙΛΗΤΕΣ 2 ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΣΥΓΓΡΑΦΕΙΣ ΤΟΝ κο. ΙΑΚΩΒΟ ΜΙΧΑΗΛΙΔΗ ΚΑΙ ΤΗΝ κα. ΣΟΦΙΑ ΒΟΥΤΣΙΔΟΥ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΚΑΙ Η κα. HELEN KONTOS  ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΚΔΗΛΩΣΗ «Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΗΡΩΑΣ» ΜΕ ΙΣΤΟΡΙΑ, ΘΕΑΤΡΟ, ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΚΑΙ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ.

ΣΑΒΒΑΤΟ 02 ΑΠΡΙΛΙΟΥ, ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΒΙΒΛΙΟΥ.

Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΕΚΘΕΣΗ ΕΚΛΕΙΣΕ ΜΕ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙ,

ΜΕ ΠΛΟΥΣΙΟ ΜΠΟΥΦΕ ΓΙΑ ΜΑΘΗΤΕΣ ΚΑΙ ΓΟΝΕΙΣ,