Μαθητικό Συνέδριο Πληροφορικής

Στο Μαθητικό Συνέδριο Πληροφορικής συμμετείχε το σχολείο μας με το Πρόγραμμα e-Τwinning που υλοποίησε με θέμα «Μνήμες 1922 – Ιστορικός και Λαογραφικός περίπατος στη Μ. Ασία» με την εκπ/κό μας Μαρία Λειβαδιώτου. Ευχαριστούμε θερμά το Θασιακό Σύλλογο Προσφύγων Μ. Ασίας και Ανατολικής Θράκης – Άγιο Ιωάννη και ιδιαίτερα τον Πρόεδρό του κ. Αναστάση Μπίλια για την πολύτιμη βοήθειά τους στην καταπληκτική παρουσίαση της στολής της κάθε περιοχής, στην υπέροχη παρουσίαση αντιπροσωπευτικών χορών της Μ. Ασίας, καθώς και τον νοστιμότατο χαλβά που κέρασαν σε όλους μας οι κυρίες του συλλόγου κατά την παρουσίαση των γεύσεων και των υλικών. Το πρόγραμμα έγινε σε συνεργασία με το 1° Δημοτικό Σχολείο Μενεμένης Θεσ/νίκης το οποίο είχαμε τη χαρά να φιλοξενήσουμε. Ευχαριστούμε θερμά και τον υπέροχο σύλλογο γονέων του σχολείου μας που ανέλαβε τη φιλοξενία και πρόσφερε και δωράκια σε όλα τα παιδιά.