ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ 1ου Δ. Σ. ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ

Απρ 20197

Στο σχολείο μας, το σχολικό έτος 2018 -19, διαμορφώθηκε ένας αυτόνομος χώρος για τη λειτουργία της βιβλιοθήκης. Έγινε ηλεκτρονική καταγραφή των 2000 βιβλίων του και ηλεκτρονικό σύστημα δανεισμού. Οι μαθητές πλέον μπορούν να δανείζονται βιβλία σχεδόν καθημερινά ή να χρησιμοποιούν το χώρο της βιβλιοθήκης για άλλες δραστηριότητες.

Ένα Σχόλιο στο άρθρο

“ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ 1ου Δ. Σ. ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ”

1. 3 Οκτωβρίου, 2019 στις 7:34 μμ      Απάντηση Πεγκλίδου Χρυσούλα Έγραψε:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ !
    ΛΕΓΟΜΑΙ ΠΕΓΚΛΙΔΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ ΚΑΙ ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΩΣ ΔΑΣΚΑΛΑ ΣΤΟ 11ο ΔΗΜ. ΣΧ. ΑΓΙΩΝ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ. ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ ΜΠΗΚΕ ΣΤΟ ΔΙΚΤΥΟ ΤΩΝ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΩΝ ΦΕΤΟΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΗ.
    ΕΜΑΘΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΟΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΑ ΤΗΣ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗΣ ΣΑΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΕ ΕΝΑ ΕΥΧΡΗΣΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΤΟ ΜΟΙΡΑΖΕΣΤΕ.
    ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΦΙΚΤΟ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΥΤΟ.
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.
    ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ, ΕΜΝΕΥΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ!

20/4/1941: Ο στρατηγός Τσολάκογλου υπογράφει το πρωτόκολλο συνθηκολόγησης του ελληνικού στρατού με τις γερμανικές δυνάμεις εισβολής.