Χριστουγεννιάτικη γιορτή …2018

Την Παρασκευή 21-12-2018,τελευταία μέρα πριν τις διακοπές των Χριστουγέννων, τα παιδιά του σχολείου παρουσίασαν στους γονείς τους τη γιορτή των Χριστουγέννων με θεατρικά σκετσάκια, τραγούδια, παραδοσιακά κάλαντα και ποιήματα.Συμμετείχαν τα τμήματα της Πρώτης και Δευτέρας τάξης στα ποιήματα και θεατρικά με τους δασκάλους τους Ίντου Πετρούλα και Γκέκα Στέργιο. Τα παιδιά της χορωδίας από την Τετάρτη Τάξη συνόδευσε η δασκάλα της μουσικής κ.Καλλιόπη Κουκουλέτσου. Συμμετείχαν στη λαμπερή γιορτή και μαθητές από την Έκτη τάξη τραγουδώντας χριστουγεννιάτικα γαλλικά τραγούδια με τη συνοδεία της δασκάλας, κυρίας Ελπίδας Αγαθαγγελίδου.
Ευχαριστούμε θερμά και τον σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων που βρίσκεται πάντα δίπλα στο σχολείο στηρίζοντας τις προσπάθειές του.
Καλά Χριστούγεννα σε όλους !