Πανελλήνια διάκριση σε μαθήτρια του 1ου Δημοτικού σχολείου Σκύδρας

Ολοκληρώθηκε με επιτυχία ο Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός «Κυκλοφορώ με ασφάλεια» που διοργάνωσε υπό την αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων, το Ινστιτούτο Οδικής Ασφάλειας (Ι.Ο.ΑΣ.) «Πάνος Μυλωνάς» στο πλαίσιο ενημέρωσης και ευαισθητοποίησης πολιτών και , με στόχο την πρόληψη των τροχαίων δυστυχημάτων. Οι μαθητές διαγωνίστηκαν  με 433  έργα ζωγραφικής , 79 ποιήματα/στίχους και 15 μουσικές δημιουργίες με θέμα την Οδική ασφάλεια.. Το1ο Δημοτικό σχολείο Σκύδρας πήρε μέρος στο διαγωνισμό με έργα ζωγραφικής αλλά και με μία μουσική δημιουργία.
Τα έργα διακρίνονταν για την πρωτοτυπία και αισθητική τους, και τα μηνύματα που προωθούσαν για ένα κόσμο χωρίς τροχαία δυστυχήματα. Αποτέλεσμα αυτής της προσπάθειας ήταν η μαθήτρια της ΣΤ τάξης Αρχοντή Παπαϊωάννου να πάρει την Πρώτη Πανελλήνια θέση στις μουσικές δημιουργίες και την Τρίτη Πανελλήνια θέση στη ζωγραφική. Ο σύλλογος διδασκόντων συγχαίρει όλους τους μαθητές που πήραν μέρος, για την προσπάθειά τους, και ιδιαίτερα την Αρχοντή  για τη διάκρισή της.