Το Τμήμα Ένταξης αποκτά την δική του αίθουσα!

Το Τμήμα Ένταξης απέκτησε επιτέλους την δική του αίθουσα!  Μετά τις εργασίες που έγιναν στο Σχολείο μας, κατασκευάστηκαν δύο νέες αίθουσες. Στη μία θα στεγαστεί μόνιμα πια το Τμήμα Ένταξης. Αυτό ήταν πολύ απαραίτητο, καθώς ο υπερπληθυσμός του σχολείου μας είχε καλύψει όλες τις αίθουσες με αποτέλεσμα το Τμήμα Ένταξης να στεγάζεται στην αίθουσα της βιβλιοθήκης! Το γεγονός αυτό απέτρεπε τους εκπαιδευτικούς να χρησιμοποιούν την βιβλιοθήκη, αλλά και το Τμήμα Ένταξης δεν είχε την δυνατότητα να προσφέρει σωστά τις υπηρεσίες του στους μαθητές του.

Όπως είναι φυσικό σε μια νέα αίθουσα δημιουργούνται νέες ανάγκες. Ελπίζουμε όμως, ότι με την πάροδο του χρόνου θα καλυφθούν όλες αυτές οι ανάγκες και το Τμήμα Ένταξης θα είναι κατάλληλα εξοπλισμένο για να μπορεί να βοηθά τους μαθητές που το έχουν ανάγκη.