Ενημέρωση από τη Δίωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος, στους μαθητές και τις μαθήτριες της Ε και Στ τάξης.

IMG 20230427 115541Την Πέμπτη 27 Απριλίου, εκπρόσωπος της Δίωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος , καλεσμένος του 2ου Δημοτικού Σχολείου Σκιάθου, ενημέρωσε τους μαθητές και τις μαθήτριες της Ε και Στ τάξης για τους κινδύνους του Διαδικτύου.Ο Ανθυπαστυνόμος  της Υποδιεύθυνσης Δίωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος  Βορείου  Ελλάδος  κ. Χρύσανθος  Τζώρτζης ,είπε στους μικρούς μαθητές ότι το διαδίκτυο είναι χρήσιμο γιατί μπορούμε να βρίσκουμε πληροφορίες,να διασκεδάζουμε, να επικοινωνούμε,αλλά πρέπει να γνωρίζουμε τους κινδύνους και τον τρόπο να  προφυλαχτούμε από αυτούς.

Κατηγορίες: Α΄ταξη. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.