Παράσταση Καραγκιόζη από μαθητή της Στ τάξης του σχολείου μας.

Τα ταλέντα των μαθητών πρέπει να αναδεικνύονται και να βρίσκουν χώρο να αναπτυχθούν στο σχολείο. Δεν γίνεται βέβαια πάντα αυτό γιατί μας παρασύρει η ύλη που πρέπει να βγει, ο λιγοστός χρόνος, οι απαιτήσεις ,πολλές φορές παράλογες ,του αναλυτικού προγράμματος.

Ένας από τους πολλούς μαθητές με ταλέντο είναι και ο μαθητής της Στ΄τάξης ,ο Χρυσοβαλάντης, που εκτός των άλλων έχει και μεράκι από πολύ μικρός με το θέατρο Σκιών.

Έτσι προσκλήθηκε από τη δασκάλα της Α΄τάξης , την κυρία Μαρία, να δώσει μία παράσταση Καραγκιόζη, και να την παρουσιάσει στους μαθητές της Α΄2 τάξης.

Τα παιδιά ενθουσιάστηκαν και θαύμασαν τον μαθητή για τη μεθοδικότητα , την οργάνωση και βέβαια το ταλέντο του!

Μπράβο Χρυσοβαλάντη!!!

Κατηγορίες: Α΄ταξη, Δραστηριότητες τάξεων. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.