Οι επισκέψεις της Β΄τάξης στην Πυροσβεστική και στο Σούπερ Μάρκετ.

Στα πλαίσια των Εργαστηρίων Δεξιοτήτων που αφορούν στα επαγγέλματα, οι μαθητές της Β΄1,Β΄2 και Β΄3 τάξης με τις δασκάλες Ιωάννου Μαγδαληνή, Βεντίστα Μαρία, Πασχαλίδου Ουρανία και Γκέρτζα Νιόβη,  την Τρίτη 10 Μαΐου, επισκέφτηκαν την Πυροσβεστική Υπηρεσία και ενημερώθηκαν από τον Διοικητή, επιπυραγό  Σωτήρη Κωλλέττη για το επάγγελμα του Πυροσβέστη και τις υπηρεσίες που προσφέρει η Πυροσβεστική Υπηρεσία.

0 00yi

Την Τρίτη 21 Μαΐου, επισκέφτηκαν το Σούπερ Μάρκετ «Σκλαβενίτης», όπου γνώρισαν τα επαγγέλματα του πωλητή, του ταμία, του κρεοπώλη, του μανάβη και άλλα. Το προσωπικό και ο Υπεύθυνος του Σούπερ Μάρκετ υποδέχθηκαν τους μικρούς μαθητές με χαρά και τους κέρασαν χυμούς και κρουασάν.

e rw

Δημοσιεύθηκε στην Ανακοινώσεις, Β΄τάξη. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.