Η επίσκεψη της ΕΝΑΛΕΙΑ στο σχολείο μας.

Την Πέμπτη 12 Μαΐου, επισκέφτηκαν το σχολείο μας μέλη της αστικής μη κερδοσκοπικής κοινωνικής επιχείρησης Εναλεία, για να μιλήσουν στους μαθητές της Ε΄και Στ΄τάξης για τη μόλυνση του θαλάσσιου περιβάλλοντος, τα προβλήματα και τις επιπτώσεις που φέρνει στον πλανήτη και στη ζωή μας  καθώς και τους τρόπους που θα τα  αντιμετωπίσουμε όλα αυτά.

5 4 3 2 Κατόπιν πήγαν οι μεν μαθητές της Ε΄τάξης σε κοντινή στο σχολείο μας παραλία και οι δε μαθητές της Στ΄τάξης στην παραλία του Βασιλιά, όπου μάζεψαν σκουπίδια και μελέτησαν στο πεδίο όσα συζήτησαν στο σχολείο.

Η Εναλεία, ήρθε στο σχολείο μας καλεσμένη από το Δήμο Σκιάθου, που τον ευχαριστούμε πολύ!