Η συνομιλία των μαθητών της Ε και Στ τάξης με τον πατέρα Γεώργιο Σταματά, στην εκκλησία των Τριών Ιεραρχών.

Την Τετάρτη  και την Πέμπτη 13 και 14 Απριλίου,επισκέφτηκαν την εκκλησία των Τριών Ιεραρχών οι μαθητές και οι μαθήτριες της Στ τάξης με τους δασκάλους τους Σαμαρά Μαρινέλα και Πίκλα Ιωάννη και της Ε2 τάξης με τις δασκάλες τους Φωτεινού Αγορή και Αμπλά Χριστίνα ,για να συνομιλήσουν με τον αγαπητό μας παπά Γιώργη για τα πάθη του Χριστού και την Μεγαλοβδομάδα.
received 1305284973296881
received 672239897320224

Ο παπα Γιώργης με τον γλυκό και τόσο άμεσο λόγο του μίλησε στους μαθητές μας για τα πάθη του Χριστού και για τα έθιμα των ημερών της Μεγάλης Εβδομάδας και της Ανάστασης που έχουμε εδώ στο νησί μας.Ακόμα τους είπε πώς γιόρταζαν οι παλιοί Σκιαθίτες το Πάσχα.

received 1153805028687934Οι μαθητές και οι μαθήτριες απόλαυσαν το λόγο του σεβαστού ιερέα και έφυγαν από την εκκλησία με γαλήνη και ευχαρίστηση στην καρδιά τους.

Ευχαριστούμε πολύ παπά Γιώργη!

Δημοσιεύθηκε στην Α΄ταξη. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.