Λογαριασμός μαθητή στο σχολικό δίκτυο.

1ο Δημοτικό Σχολείο                                                        Δευτέρα 17 Ιανουαρίου 2022

Αγαπητοί γονείς

Όλοι οι μαθητές είναι γραμμένοι στο Πανελλήνιο  Σχολικό Δίκτυο και έχουν όνομα χρήστη και κωδικό.

Πολλούς μαθητές έγραψα η ίδια και σας έστειλα τους κωδικούς και άλλοι γραφτήκατε μόνοι σας.

Οι κωδικοί πρέπει να φυλάσσονται γιατί χρησιμοποιούνται σε όλη τη διάρκεια της φοίτησης του μαθητή στη Α/θμια και τη Β/θμια εκπ/ση.

Ο μαθητής με την εγγραφή του στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο αποκτά δικό του email.

Για να βλέπετε τα μηνύματα πληκτρολογήστε στη Google: webmail.sch.gr.

Θα ανοίξει ένα παράθυρο που σας ζητά όνομα χρήστη και κωδικό πρόσβασης.

Πληκτρολογήστε τα και θα μεταβείτε στην αλληλογραφία, όπου θα βλέπετε τα μηνύματα που στέλνονται από το σχολείο.

Τους ίδιους κωδικούς χρησιμοποιούμε για να συνδεθούμε στην e-class.

Αν έχετε χάσει τους κωδικούς μπορείτε να τους ανακτήσετε από το link: https://register.sch.gr/students/ ή να επικοινωνήσετε με το σχολείο.

Η Δ/ντρια του Σχολείου

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.