Χριστουγεννιάτικα κάλαντα, από τους μαθητές της Α, Β και Δ τάξης!!!

Τα χριστουγεννιάτικα κάλαντα τραγούδησαν τη Δευτέρα και την Τρίτη οι μαθητές της Α΄ και Β΄ τάξης.

Με τα τριγωνάκια τους,τα κόκκινα σκουφάκια τους και τη γλυκιά τους φωνούλα “τα είπαν” και γέμισαν χαρά και χαμόγελα στις γειτονιές του νησιού μας!

Ευχαριστούμε τη Μουσικό του σχολείου μας, Γκέρτζα Νιόβη που τους τα  δίδαξε!

Παρακάτω οι μαθητές της Α΄1,Β΄1 και Β΄3 τάξης με τις δασκάλες τους Λεονταρίδου Ελένη,Αποστόλη Ελπίδα,Ιωάννου Μαγδαληνή, Πασχαλίδου Ράνια και τη Μουσικό ,Γκέρτζα Νιόβη!

received 1341332462986455

Οι μαθητές της Α1, Β1 και Β3 τάξης

received 1640920202906498

“Να τα πούμε”; στους μαθητές του Γυμνασίου!

Παρακάτω οι μαθητές της Α΄2 και Β΄2 τάξης με τις δασκάλες τους Λιάκου Γεωργία , Βεντίστα Μαρία και τη Μουσικό ,Γκέρτζα Νιόβη!

Οι μαθητές της Β2 τάξης σε μία “στάση” στην πλατεία Παπαδιαμάντη!

Δεν μας πτοεί το κρύο! Θα τα “πούμε”.

3 Και του χρόνου!

Οι μαθητές της Δ1 τάξης , τραγούδησαν με την εκπ/κό της Μουσικής να τα συνοδεύει στο πιάνο, τα  κάλαντα της Πρωτοχρονιάς στην τάξη και τα ηχογράφησαν!Ας τους ακούσουμε στο παρακάτω βίντεο!

Μπράβο σε όλα τα παιδιά και στους δασκάλους τους!!!

Καλά Χριστούγεννα!!!

Καλή χρονιά!

Κατηγορίες: Δράσεις σχολείου. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.