Ο Δήμαρχος της Σκιάθου συνομιλεί με τους μαθητές της Δ τάξης!

Οι μαθητές της Δ τάξης, με τους δασκάλους τους κ. Καραπαναγιώτη Σπυρίδωνα και κ. Τσιγαρίδα Αγορή, στα πλαίσια των Εργαστηρίων Δεξιοτήτων, με θέμα το περιβάλλον, επισκέφτηκαν πριν λίγο καιρό τη λίμνη του Αγίου Γεωργίου.Εκεί αφού μελέτησαν και παρατήρησαν το φυσικό περιβάλλον της λίμνης κατέγραψαν τις ομορφιές της λίμνης αλλά και τα αποτελέσματα της  ανθρώπινης πσρέμβασης.

Έπειτα έγραψαν ένα γράμμα που έστειλαν στο Δήμαρχο της Σκιάθου,κ. Τζούμα Θεόδωρο,τονίζοντας τα θετικά και τα αρνητικά που παρατήρησαν.

Λήψη αρχείου

Ο Δήμαρχος ανταποκρίθηκε αμέσως και ήρθε στο σχολείο την επόμενη ημέρα να συνομιλήσει μαζί τους, να ακούσει τις παρατηρήσεις τους.20211213 084646 20211213 084711 20211213 084700

Ο Δήμαρχος ευχαρίστησε τους μκκρούς μαθητές και τους δασκάλους τους και τους υποσχέθηκε ότι θα λάβει υπόψη του όλα όσα συζήτησαν.

Στο τέλος οι μαθητές του χάρισαν όμορφες ζωγραφιές από την επίσκεψή τους στη λίμνη!

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις, Δ΄τάξη. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.