Η επίσκεψη της Γ1 τάξης στον Δήμαρχο της Σκιάθου.

received 324229269281973Την Τετάρτη 8 Δεκεμβρίου οι μαθητές της Γ1 τάξης με τη δασκάλα τους κυρία Μαθηνού Μπραϊνώ επισκέφτηκαν στο Δημαρχείο τον Δήμαρχο κύριο Τζοϋμα Θεόδωρο για να του επιδώσουν την επιστολή με το αίτημά τους.

received 467233088073991Ο Δήμαρχος τους περίμενε και τους υποδέχθηκε στο γραφείο του, όπου συζήτησε μαζί τους και άκουσε το αίτημά τους που ήταν να τοποθετηθούν περισσότερα παγκάκια στην αυλή του σχολείου.Υποσχέθηκε ότι θα ικανοποιήσει άμεσα το αίτημά τους.

received 340874920704713Πρόσφερε σε όλους τους μαθητές από ένα δώρο και στην κυρία Μαθηνού, που ήταν και  δασκάλα του ιδίου όταν ήταν μαθητής στο Δημοτικό  Σχολείο, ένα βιβλίο.

Ευχαριστούμε  Δήμαρχε για την άψογη φιλοξενία και για το έμπρακτο ενδιαφέρον που δείχνεις πάντα για τα παιδιά και τα σχολεία της Σκιάθου!

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.