28η Οκτωβρίου 2021

Με υπερηφάνεια και συγκίνηση μπροστά στο ηρώο οι μαθητές μας με την ελληνική σημαία!

Σήμερα το πρωί πραγματοποιήθηκε δοξολογία στον ιερό ναό των Τριών Ιεραρχών με εκπροσώπους από το σχολείο μας, τον σημαιοφόρο, τους παραστάτες και το μαθητή που κατέθεσε το στεφάνι.

Στη συνέχειά μπροστά στο ηρώο μετά την επιμνημόσυνη δέηση και τον εθνικό ύμνο, έγινε η κατάθεση των στεφάνων.
Χθες 27 Οκτωβρίου μέσα σε κάθε τάξη-τμήμα πραγματοποιήθηκε μικρή γιορτή για τη μεγάλη επέτειο του ΟΧΙ.
Προηγουμένως στην αυλή έγινε έπαρση της σημαίας είπαμε όλοι μαζί τον Εθνικό μας Ύμνο και παραδόθηκε από την Δ/ ντρια η σημαία στον σημαιοφόρο και τους παραστάτες.
Οι μαθητές της Γ1 τάξης με το δάσκαλό τους Καραπαναγιώτη Σπύρο κατέθεσαν στο μνημείο των πεσόντων στον πόλεμο του 1940 που βρίσκεται στην είσοδο του λιμανιού,0λίγα λουλούδια ο καθένας και με σεβασμό και ευγνωμοσύνη έψαλαν τον εθνικό ύμνο.

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.