Από τη Δευτέρα 17 Μαΐου, ένα self test την εβδομάδα!

Σύμφωνα με το Υπουργείο Παιδείας, από τη Δευτέρα 17/5 θα απαιτείται η διενέργεια self-test μία φορά εβδομαδιαίως για την προσέλευση μαθητών, εκπαιδευτικών, διοικητικού και λοιπού προσωπικού στις σχολικές μονάδες της χώρας.

Οι γονείς των μαθητών , κάθε Κυριακή , μπορούν να κάνουν το self test στα παιδιά τους και να το δηλώνουν στην πλατφόρμα https://self-testing.gov.gr.

Έπειτα να εκτυπώνουν το έντυπο της Κάρτας  ή να  αντιγράφουν τα ίδια στοιχεία σε ένα φύλλο χαρτί και να το υπογράφουν, για να το έχουν στην τσάντα τους οι μαθητές τη Δευτέρα το πρωί στο σχολείο.

Οι μαθητές έχουν τη σχολική  κάρτα μαζί τους όλη την εβδομάδα και την επιδεικνύουν στους εκπαιδευτικούς την πρώτη ώρα της Δευτέρας.

Το self test το προμηθευόμαστε από το φαρμακείο έγκαιρα.Γι αυτήν και την επόμενη εβδομάδα μπορείτε να προμηθευτείτε την Τετάρτη 19 Μαίου δύο self test.

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.