Ο Αγιασμός στο σχολείο μας!

Αγαπητοί μαθητές και αγαπητοί γονείς!

Καλή Σχολική Χρονιά!!!2ο ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ » ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ

Ο Αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου,στις 11:00π.μ.

Οι μαθητές θα εισέλθουν στην αυλή μόνοι τους , από τις 10:50,φορώντας τη μάσκα τους υποχρεωτικά.

Μόνο οι μαθητές της Πρώτης τάξης θα συνοδεύονται από τον έναν γονέα.

Για να μην υπάρξει συνωστισμός και να κρατάμε τις προβλεπόμενες αποστάσεις,οι μαθητές κάθε τμήματος θα συγκεντρωθούν σε συγκεκριμένο χώρο της αυλής.που θα τους υποδεικνύουν οι εκπ/κοί που θα βρίσκονται στην αυλόπορτα.

Μετά τον Αγιασμό οι μαθητές θα εισέλθουν στις τάξεις τους για να πάρουν τα βιβλία,μάσκες και οδηγίες για τη λειτουργία του σχολείου και θα σχολάσουν.Θα πρέπει να έχουν μαζί τις σάκες τους.

Η Δ/ντρια του Σχολείου

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.