Θεατρική Παράσταση “Ο Φιλάργυρος”

«Ο Φιλάργυρος» του Μολιέρου είναι μία εκπληκτική κωμωδία με σαφές μήνυμα κατά της φιλαργυρίας, που βγαίνει αβίαστα μέσα από απρόοπτες κωμικές καταστάσεις. Ένα έργο πάντα επίκαιρο και ιδιαίτερα στη σημερινή εποχή της οικονομικής κρίσης, ένα έργο με χιούμορ, γεμάτο περιπέτεια, δράση, έντονα αληθινές καταστάσεις, κωμικές σκηνές, τραγούδια και χορό.

Το έργο ήταν πλούσιο σε συναισθήματα, συνάρπασε τα παιδιά, τα έκανε να διασκεδάσουν, να συγκινηθούν, να γελάσουν, να περάσουν όμορφα…

Κατηγορίες: Δράσεις σχολείου. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.