Η θεατρική παράσταση από τους μαθητές της Στ΄τάξης

Μία καταπληκτική παράσταση παρουσίασαν οι μαθητές και οι μαθήτριες της Έκτης τάξης που αποφοίτησαν φέτος από το Δημοτικό Σχολείο.Με πολύ χαρά και μεγάλο ενθουσιασμό οι μαθητές έπαιξαν ο καθένας το ρόλο του στην παράσταση “Οι γαμπροί της Ευτυχίας”.

Τη διασκευή και τη σκηνοθεσία του έργου, από την ομώνυμη  ταινία του ελληνικού κινηματογράφου, έκανε η δασκάλα του Στ΄1 τμήματος κ. Σαμαρά Μαρινέλα. Μαζί με τη δασκάλα του Στ΄2 τμήματος κ. Τσιτόγλου Μιρέλα δίδαξαν στους μαθητές τους τους ρόλους και εργάστηκαν με μεράκι και ενθουσιασμό για να παρουσιαστεί στο κοινό την Παρασκευή 8 Ιουνίου στο ανοιχτό θέατρο Μπούρτζι η παραπάνω παράσταση.

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες, στις; δασκάλες τους και στους γονείς τους!!!

Ευχαριστούμε το skiathoslife για την προβολή και τη βιντεοσκόπηση!

Κατηγορίες: Στ΄τάξη. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.