Η θεατρική παράσταση από τους μαθητές της Στ΄τάξης

Μία καταπληκτική παράσταση παρουσίασαν οι μαθητές και οι μαθήτριες της Έκτης τάξης που αποφοίτησαν φέτος από το Δημοτικό Σχολείο.Με πολύ χαρά και μεγάλο ενθουσιασμό οι μαθητές έπαιξαν ο καθένας το ρόλο του στην παράσταση «Οι γαμπροί της Ευτυχίας».

Τη διασκευή και τη σκηνοθεσία του έργου, από την ομώνυμη  ταινία του ελληνικού κινηματογράφου, έκανε η δασκάλα του Στ΄1 τμήματος κ. Σαμαρά Μαρινέλα. Μαζί με τη δασκάλα του Στ΄2 τμήματος κ. Τσιτόγλου Μιρέλα δίδαξαν στους μαθητές τους τους ρόλους και εργάστηκαν με μεράκι και ενθουσιασμό για να παρουσιαστεί στο κοινό την Παρασκευή 8 Ιουνίου στο ανοιχτό θέατρο Μπούρτζι η παραπάνω παράσταση.

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες, στις; δασκάλες τους και στους γονείς τους!!!

Ευχαριστούμε το skiathoslife για την προβολή και τη βιντεοσκόπηση!

ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΑΝΟΙΧΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΘΕΑΤΡΟ ΜΠΟΥΡΤΖΙ

Θεατρική Παράσταση της ΣΤ' τάξης του 1ου Δημοτικού Σχολείου Σκιάθου "Οι Γαμπροί της Ευτυχίας"Διασκευή Σεναρίου – Σκηνοθεσία : Μαρινέλα ΣαμαράΕπιμέλεια: Μιρέλα ΤσιτόγλουΠαρασκευή 8 Ιουνίου 2018 –

Δημοσιεύτηκε από SkiathosLife.gr στις Παρασκευή, 8 Ιουνίου 2018

Δημοσιεύθηκε στην Α΄ταξη. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.