eTwinning: Δύο Ετικέτες Ποιότητας – Two Quality Label Awards

Παρακάτω δημοσιεύω το άρθρο της κ. Παναγιωτέλη Βασιλικής,εκπαιδευτικού της Αγγλικής Γλώσσας στο  σχολείο μας, από το προσωπικό της blog  “Χορεύοντας με τις λέξεις” .
Θέλω να συγχαρώ τις εκπαιδευτικούς, κ. Παναγιωτέλη Βασιλική και  κ. Μαθηνού Μπραϊνώ καθώς και όλους τους μαθητές της Στ΄τάξης που αποφοίτησαν από το σχολείο μας και θα φοιτήσουν στο Γυμνάσιο , για την όμορφη συνεργασία τους και την ποιοτική εργασία που πραγματοποίησαν την περασμένη σχολική χρονιά!
Εθνικές Ετικέτες Ποιότητας απονεμήθηκαν
και στα δύο έργα που πραγματοποιήσαμε φέτος
στο 1ο Δημοτικό Σχολείο Σκιάθου!

Οι μαθητές/τριες της Στ1 και Στ2 τάξης,
που φέτος μας αφήνουν για το Γυμνάσιο,
συμμετείχαν στο έργο
στο οποίο συνεργαστήκαμε με δύο σχολεία
της Πολωνίας και ένα της Ισπανίας.

Οι μαθητές/τριες της Δ2 τάξης
συμμετείχαν στο έργο
το οποίο συν-ιδρύσαμε με το Δημοτικό Σχολείο
Ripalimosani της Ιταλίας.

Είμαι ιδιαίτερα περήφανη για τη θαυμάσια δουλειά όλων των παιδιών που συμμετείχαν  στα δύο αυτά προγράμματα, για την επιμονή τους, για τα υπέροχα Αγγλικά τους, μα πάνω απ’ όλα για τη φαντασία και τη δημιουργικότητά τους. Συγχαρητήρια σε όλους τους συνεργάτες μας στην Ισπανία, την Πολωνία, την Ιταλία και φυσικά την Ελλάδα για το πνεύμα συνεργασίας και εμπιστοσύνης που επέδειξαν. Σειρά έχει τώρα το Ευρωπαϊκό Βραβείο!
Μπράβο, super eTwinning team!

Κατηγορίες: E-Twinning. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.