Πρόγραμμα «Πρώτες Βοήθειες για παιδιά»

1Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΚΙΑΘΟΥ

«ΠΡΩΤΕΣ ΒΟΗΘΕΙΕΣ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ»

κατάλογπρ

‘Ένα Πρόγραμμα του Γενικού Νοσοκομείου Βόλου και της Δ/νσης Π.Ε. Μαγνησίας.

Το Πρόγραμμα θα υλοποιηθεί στις 31 Μαρτίου και 1 Απριλίου 2016, τα απογεύματα από 16:00-21:30 στο 1ο Δημοτικό Σχολείο και στο 2ο Δημοτικό Σχολείο Σκιάθου, αντίστοιχα και θα το παρακολουθήσουν οι εκπαιδευτικοί του νησιού.

πΤην Παρασκευή 1 Απριλίου 2016, το Πρόγραμμα θα παρουσιαστεί στους μαθητές της Στ΄τάξης του 1ου Δημοτικού Σχολείου Σκιάθου.

Ευχαριστούμε τους Συλλόγους Γονέων και Κηδεμόνων του 1ου και 2ου Δημοτικού Σχολείου Σκιάθου για την κάλυψη των εξόδων και τον κ. Λιγνό Απόστολο από τα ενοικιαζόμενα διαμερίσματα Kalliisti apartments για τη φιλοξενία και τον κ. Κουμιώτη Κωνσταντίνο από το «Εν Πλω».

Δημοσιεύθηκε στην Ανακοινώσεις, Δράσεις σχολείου. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.