ΟΙ μαθητές της Δευτέρας τάξης επισκέπτονται το Λαογραφικό Μουσείο.

Την Τετάρτη 24 Φεβρουαρίου,οι μαθητές της Δευτέρας τάξης με τις δασκάλες τους κ. Ιωάννου Μαγδαληνή και κ. Τριχιά Αποστολία, επισκέφτηκαν το Λαογραφικό Μουσείο,στο Πνευματικό Κέντρο . Εκεί τους υποδέχτηκε ο πάτερ Νικόλαος Σταματάς ο οποίος με χαρά τους μίλησε για τα αντικείμενα που χρησιμοποιούσαν οι άνθρωποι τις περασμένες δεκαετίες καθώς και για την παλιά ζωή και τις διασκεδάσεις των Σκιαθιτών έτσι όπως αυτές διαμορφώθηκαν μέσα από την οικογένεια, τις γιορτές και τα δημοτικά τραγούδια τους.

Το σχολείο μας ευχαριστεί τον αιδεσιμολογιότατο πατέρα Νικόλαο για την εξαιρετική ξενάγηση των μαθητών μας.

P2240264 P2240266 P2240268

Κατηγορίες: Β΄τάξη, Δραστηριότητες τάξεων. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.