Η Χριστουγεννιάτικη γιορτή του σχολείου

Την Πέμπτη 17 Δεκεμβρίου ,πραγματοποιήθηκε η Χριστουγεννιάτικη γιορτή μας

Τη γιορτή είχαν αναλάβει οι δάσκαλοι της Στ΄τάξης,κ. Σαμαρά Μαρινέλα  και κ. Γουδετσίδης Ιωάννη,  Μουσικός του σχολείου, κ Πλακιάς Αλκιβιάδης και η Θεατρολόγος ,κ Καραντζιά Αικατερίνη.

Στην αρχή τραγούδησε η χορωδία ΦΩ.Σ του σχολείου,σκιαθίτικα κάλαντα και άλλα χριστουγεννιάτικα τραγούδια.

Στη συνέχεια οι μαθητές της Στ΄τάξης, παρουσίασαν μία εκπληκτική θεατρική παράσταση με θέμα τη Χριστουγεννιάτικη Ιστορία του Καρόλου Ντίκενς, που διασκεύασε και σκηνοθέτησε η κ. Σαμαρά Μαρινέλα.

Ευχαριστούμε τον κ.Κουφίδη Στέφανο για τη λήψη και την επεξεργασία του παρακάτω βίντεο.

Κατηγορίες: Εκδηλώσεις-Γιορτές. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.