Η Ζαχαρούπολη

Το παρακάτω καταπληκτικό παραμύθι, είναι δημιούργημα συνεργασίας, ομόνοιας και αγάπης για τα παιδιά!Ανάμεσα στους εκλεκτούς συγγραφείς είναι και δύο αγαπητές συνάδελφοί μας η Παναγιωτέλη Βασιλική και η Ξηρακιά Παρασκευή.

Πρόκειται για την ιστορία ενός αγοριού τυπικής ανάπτυξης, το οποίο, έτσι τα έφερε η ζωή, και βρέθηκε να φοιτά σε ένα σχολείο με μαθητές με αναπηρία. Περιγράφονται οι πρώτες του στιγμές στο νέο σχολείο και τα πρώτα συναισθήματα. Μέσα από τις αναμνήσεις του μας αποκαλύπτεται η πορεία της ζωής του και πώς αυτή συνδέθηκε άρρηκτα με την αναπηρία.

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις, Δραστηριότητες τάξεων. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.