Παρουσίαση Προγραμμάτων Σχολικών Δραστηριοτήτων, σχολικού έτους 2014-2015

Την Τετάρτη και την Πέμπτη, από τις 10:00π.μ. μέχρι τις 11:30π.μ. περίπου, οι μαθητές από όλες τις τάξεις του σχολείου με τους εκπαιδευτικούς, θα παρουσιάσουν τα Προγράμματα που εκπονήθηκαν τη φετινή σχολική χρονιά.Συγκεκριμένα το πρόγραμμα των παρουσιάσεων ,έχει ως εξής:

Τετάρτη 3 Ιουνίου:

Α΄1 :«Γνωρίζω το σώμα μου ,το αγαπώ και το φροντίζω»

Α΄2:«Φρούτα και λαχανικά ,οι καλύτεροί μας φίλοι»

Β΄1 και Β΄2:Σκιάθος ,ο τόπος που ζω και αγαπώ» και «χτίζω σωστά το σώμα μου»

Γ΄1:«Ο δικός μας παραμυθάς ,ο κυρ Αλέξανδρος»

Γ΄2:«Εν Σκιάθω ποιώντας ποίηση» και «Πεζο…γράφοντας»

Ειδικό Δημοτικό Σχολείο «Αλ. Παπαδιαμάντης»:Συνεργατικό Πρόγραμμα με θέμα την αναπηρία»

Βιβλιοθήκη:«Παρουσίαση πεπραγμένων σχολικής βιβλιοθήκης»

Πέμπτη 4 Ιουνίου

Δ΄1 και Δ΄2 :«Πηγές και Ρέματα», Επαγγέλματα που χάθηκαν» και «Παλαιοσκίαθος»

Δ΄3:«Σαν τον παλιό καλό καιρό»

Ε΄1 και Ε΄2:«Ο τόπος μας» και «2η Ξένη Γλώσσα-Γερμανικά»

Ε΄1:«Η Μέλισσα»

Ε΄2:«Εθισμός:Γνώση-Πρόληψη-Αντιμετώπιση»

Στ΄1 κια Στ΄2:«Μεγάλοι Έλληνες»- Μικροί Χαρτογράφοι»- «Η μεγαλύτερη αίθουσα ,ο Κήπος μας»- «2η Ξένη γλώσσα-Γαλλικά»

Τα παραπάνω Προγράμματα, θα παρουσιαστούν με ποικίλους τρόπους: δρώμενα-τραγούδια-έκθεση φωτογραφιών,ζωγραφιών και αφισών-ηλεκτρονικές παρουσιάσεις.

Δημοσιεύθηκε στην Δράσεις σχολείου, Εκδηλώσεις. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.