H επίσκεψη των μαθητών της Στ΄τάξης στο Γυμνάσιο.

IMG_8637IMG_8635Την Πέμπτη 30 Απριλίου, οι μαθητές της Στ΄τάξης με τις δασκάλες τους, κ.Σαμαρά Μαρινέλα και κ.Σκορδά Κωνσταντία, πραγματοποίησαν  προγραμματισμένη επίσκεψη στο Γυμνάσιο ,στα πλαίσια της μετάβασής τους από το Δημοτικό και την Πρωτοβάθμια εκπαίδευση στο Γυμνάσιο και τη Δευτεροβάθμια εκπαίδευση.

Εκεί τους υποδέχθηκαν η Υποδιευθύντρια κ. Αρμαμέντου Αννα και η Φιλόλογος καθηγήτρια, κ. Σουλτάνη Ασημίνα, οι οποίες τους μίλησαν για τους κανόνες λειτουργίας του Γυμνασίου,το ωρολόγιο πρόγραμμα,τον τρόπο αξιολόγησης και απάντησαν στις απορίες και τα ερωτήματά τους.

Ευχαριστούμε θερμα τις δύο καθηγήτριες και την Διευθύντρια του σχολείου κ. Ζαφειρίου Σταματία.

Κατηγορίες: Δραστηριότητες τάξεων, Στ΄τάξη. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.