Δεντροφύτευση στην αυλή του σχολείου

Σήμερα το πρωί με μεγάλη μας χαρά δεχτήκαμε το συνεργείο του Δήμου, που έφερε στο σχολείο και φύτεψε δέντρα και θάμνους για να πρασινίσει περισσότερο η αυλή του σχολείου.Ευχαριστούμε , τον  Δήμαρχο κ. Πρεβεζάνο Δημήτριο και  τον κ. Σταματά Ιωάννη πρόεδρο της επιτροπής Περιβάλλοντος του Δήμου Σκιάθου .

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAΗ μαθητές ανέλαβαν να τα φροντίζουν, ώστε να μεγαλώσουν και να ομορφύνει η αυλή μας.Επίσης οι μαθητές της Στ΄τάξης, με την κ. Ζιάγκα Βασιλική και την Καρανζιά Αικατερίνη,έχουν αναλάβει να φυτέψουν λουλούδια και να μεταφυτέψουν τους βολβούς που φύτεψαν τον Νοέμβριο.

Κατηγορίες: Δράσεις σχολείου. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.