Αίθουσα Μουσικής

Από σήμερα στο σχολείο μας ,λειτουργεί η αίθουσα Μουσικής.

Όταν αποκτήσαμε το ηλεκτρικό πιάνο , που μας δώρισε η  ευγενική κυρία από την Γερμανία,αποφασίσαμε με τη συνεργασία της κ. Ξηρακιά Παρασκευής ,Προϊσταμένης του Ειδικού Σχολείου,να φτιάξουμε μία αίθουσα Μουσικής.Υπήρχε στο χώρο που στεγάζει το Ειδικό Δημοτικό Σχολείο ,μία μικρή αίθουσα ,που την κρίναμε κατάλληλη γι αυτό το σκοπό.Την ετοιμασία της αίθουσας ανέλαβε ο κ. Μαρκουλλής Παναγιώτης,ο εκπαιδευτικός  Μουσικής του σχολείου,με τη βοήθεια της κ. Μπουντούρη Νικολέτας.

Σήμερα ο ξυλουργός ,από το Δήμο Σκιάθου,κρέμασε και τον πίνακα ,και από αύριο είμαστε έτοιμοι ,ώστε οι μαθητές να κάνουν εκεί το μάθημα της Μουσικής και είμαστε πολύ χαρούμενοι γι αυτό!

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.