Το σχολείο μας αποκτά πιάνο!

Ένα ηλεκτρικό πιάνο απόκτησε σήμερα το σχολείο μας ,χάρις τη γενναιδωρία της κ. Ελένης ,που είναι από τη Γερμανία και μένει στα Καλύβια.

Χθες το πρωί ,ο κ.Όρτβιν Βίτμαν επισκέφτηκε το σχολείο μας και μας είπε την πρόθεση της κ. Ελένης να δωρίσει στο σχολείο ένα ηλεκτρικό πιάνο.Δεχτήκαμε με μεγάλη χαρά την ωραία προσφορά !

Ευχαριστούμε θερμά την κ. Ελένη και να είναι σίγουρη ότι θα αξιοποιήσουμε με τον καλύτερο τρόπο την προσφορά της.

Ηδη  τοποθετήσαμε το πιάνο σε μία αίθουσα του Ειδικού Σχολείου  και με τη συνεργασία της κ. Ξηρακιά Παρασκευής της Δ/ντριας του Ειδικού Σχολείου,θα δημιουργήσουμε μία αίθουσα  ,που τόσο ανάγκη έχουν τα παιδιά για το μάθημα της Μουσικής , τη χορωδία και τις   εκδηλώσεις του σχολείου.

Eυχαριστούμε ,επίσης τον αντιδήμαρχο ,κ.Γιαννίτση ,που ανταποκρίθηκε άμεσα ,στο αίτημά μας για τη μεταφορά του πιάνου από τα Καλύβια στο σχολείο.

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.