Καλές κριτικές και διάκριση της Σχολικής Χορωδίας

Με μεγάλη χαρά,λάβαμε σήμερα την επιστολή του καλλιτεχνικού Διευθυντή ,του Διεθνούς Φεστιβάλ Καρδίτσας,κ Ευθυμιάδη Νικόλαου,ο οποίος μας έδωσε  τα θερμά του συγχαρητήρια, καθώς  σύμφωνα και με την γνώμη της Διεθνούς Κριτικής Επιτροπής  η Χορωδία μας,που έλαβε μέρος στην 6η Συνάντηση Σχολικών Χορωδιών στις 14 Μαρτίου,στην Καρδίτσα, άφησε θετικές εντυπώσεις όσον αφορά την επιλογή και απόδοση του προγράμματός της, το οποίο ερμήνευσε πειθαρχημένα, με καλή άρθρωση, ομοιογένεια φωνών και σκηνική παρουσία.

Η διάκρισή της αυτή της δίνει τη δυνατότητα, να λάβει μέρος σε Διαγωνισμούς του Εξωτερικού στην Ιταλία και τη Σερβία. O κ Ευθυμιάδης επίσης ανέφερε, ότι δίνεται η  δυνατότητα στη Σχολική  Χορωδία, να εκπροσωπήσει το Θεσμό και την Ελλάδα σε Διεθνή Φεστιβάλ,  Διαγωνισμούς και Συναυλίες στο άμεσο μέλλον.

Η παρουσίαση της χορωδίας με το μουσικό κ. Σπηλιώτη Νικόλαο ,να τη διευθύνει.

DSC_0098DSC_0082DSC_0017

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.