Εκδήλωση Βράβευσης Σχολείων που συμμετέχουν με επιτυχία στο Διεθνές Δίκτυο Π.Ε. «Οικολογικά Σχολεία»

Με  πράσινη σημαία ως οικολογικό σχολείο βραβεύτηκε το σχολείο μας από την Ελληνική Εταιρεία Προστασίας της Φύσης σε εκδήλωση που πραγματοποιήθηκε στο Μουσείο Μπενάκη το Σάββατο 17/3/2014.

Η βράβευση αυτή αφορά στα Προγράμματα Περιβαλλοντικής Εκπ/σης ,“Το νερό Πηγή Ζωής ¨ και “Η αυλή του σχολείου” που εκπονήθηκαν από τους εκπ/κούς ,Ελευθερίου Αικατερίνη και Καραπαναγιώτη Σπυρίδωνα  τις σχολικές χρονιές 2009-2010 ,2010-2011 και 2011-2012 , με μεγάλη επιτυχία.

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις, Δράσεις σχολείου. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.