Διακρίσεις στο διαγωνισμό φωτογραφίας και ποίησης ,που διοργάνωσε το Λύκειο Σκιάθου

Την Κυριακή 9 Ιουνίου 2013, στις 07:30΄ το βράδυ, στην Αίθουσα Εκδηλώσεων του Λυκείου, πραγματοποιήθηκε η τελετή απονομής Βραβείων και Επαίνων για το Διαγωνισμό Φωτογραφίας και Ποίησης 2013 που για  τρίτη συνεχή χρονιά διοργάνωσε το Λύκειο Σκιάθου.
Θέμα του Διαγωνισμού ήταν: “Η ζωή είναι ωραία”.

Μαθητές από την Δ΄2 τάξη, με την παρότρυνση  της δασκάλα τους κ. Μαθηνού Μπραϊνώς, έλαβαν μέρος και είχαν επιτυχίες.

Ο Ρηγανάς Θεόδωρος, έλαβε το Βραβείο Α΄/θμιας Εκπ/σης για το ποίημά του.

Επαίνους για τα ποιήματά τους έλαβαν ,η Ιωάννου Κυριακή, η Κόγκου Δανάη και η Πεζάτου Βασιλεία.

Στο διαγωνισμό επίσης έλαβε μέρος με ποίημα και φωτογραφίες και η κ. Μαθηνού Μπραϊνώ και τιμήθηκε για το ποίημά της ,με έπαινο.

Για τη φωτογραφία της τιμήθηκε με έπαινο και η μαθήτρια του Στ΄2 ,Τζαβαλιά Νίνα.

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις, Δράσεις σχολείου. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.