Γιορτή Χριστουγέννων

Με πολλή επιτυχία πραγματοποιήθηκε χθες το απόγευμα 19/12/2012 στις 6.30 η Χριστουγεννιάτικη γιορτή του σχολείου.

Οι μαθητές του Γ΄3 , με το δάσκαλο της τάξης κ. Καραπαναγιώτη Σπυρίδωνα , παρουσίασν το θεατρικό «Το Χριστουγεννιάτικο Δέντρο ¨. Οι μαθητές κατάφεραν να μεταδώσουν σε όλους μας το πραγματικό μήνυμα των Χριστουγέννων, που είναι η αγάπη , η αλληλεγγύη μεταξύ των ανθρώπων ,η κατανόηση και η ελπίδα .

Ακολούθησαν οι μαθητές των Α΄1 και Α΄2 τμημάτων , με τις δασκάλες τους κ. Ιωάννου Μαγδαληνή και Αλεξίου Κωνσταντίνα που παρουσίασαν το παραμύθι του Χανς Κρίστιαν Άντερσεν  «Το κοριτσάκι με τα σπίρτα» .

Η χορωδία , που την αποτελούσαν οι μαθητές των Γ΄1,Γ΄2 και Γ΄3 τμημάτων , με τη Μουσικό κ. Γκανά Γλυκερία τραγούδησαν όμορφα παραδοσιακά κάλαντα από όλη την Ελλάδα.

Μπράβο σε όλα τα παιδιά και τους δασκάλους τους!

Ευχόμαστε σε όλους τους μαθητές και τους γονείς τους Καλά Χριοστούγεννα και ο Καινούργιος Χρόνος να είναι γεμάτος υγεία και χαρά .

Μαθητές του Γ΄3 -¨Το Χριστουγεννιάτικο Δέντρο"

Οι μαθητές της Α΄τάξης , μετά το τέλος της παράστασης "Το κοριτσάκι με τα σπίρτα"

Δημοσιεύθηκε στην Εκδηλώσεις-Γιορτές. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.