Θεατρική Παράσταση από τους μαθητές της Στ΄τάξης

Μία ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ παράσταση, με τίτλο «Στα θερινά τα Σινεμά», (κατά ομολογία όλων των θεατών που την παρακολούθησαν), έδωσαν χθες 13 Ιουνίου 2012 στις 9 το βράδυ,οι μαθητές της Στ΄τάξης για να μας αποχαιρετήσουν, στο ανοιχτό θέατρο «Μπούρτζι».Η παράσταση ήταν διασκευή δύο ταινιών από τον ελληνικό κινηματογράφο,» Γοργόνες και Μάγκες» και » Οι Θαλασσιές οι χάντρες»του Γιάννη Δαλιαννίδη. Τη διασκευή και τα σκηνικά επιμελήθηκε η δ/λα του Στ΄2  τμήματος Σαμαρά Μαρινέλα και τη Σκηνοθεσία έκανε ο δάσκαλος του Στ΄1 τμήματος Συρταριώτης Απόστολος.Τη μουσική επιμέλεια είχε ο μουσικός του σχολείου κ.Γιαννής Αλέξανδρος.

Δημοσιεύθηκε στην Εκδηλώσεις, Στ΄τάξη. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.