ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΗΝ Α΄ ΤΑΞΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2024-2025

Μαρ 20244

Οι εγγραφές στο Σχολείο για την Α΄ τάξη του Δημοτικού γίνονται:

από 1 έως και 20 Μαρτίου 2024

Για το σχολικό έτος 2024-2025 εγγράφονται στην Α΄ Τάξη του Δημοτικού οι μαθητές που γεννήθηκαν από 1-1-2018 έως και 31-12-2018

Για την εγγραφή στην Α΄ τάξη απαιτούνται:

1. Αίτηση – Υπεύθυνη Δήλωση του γονέα/κηδεμόνα (το έντυπο δίνεται από τη Δ/νση του Σχολείου και είναι αναρτημένο στον σύνδεσμο ΑΙΤΗΣΗ – ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ 2024-2025
  1. Πιστοποιητικό γέννησης Δήμου ή Κοινότητας (αναζητείται από τη σχολική μονάδα μέσω του Πληροφορικού Συστήματος myschool του ΥΠΑΙΘ)
  2. Επίδειξη Βιβλιαρίου Υγείας
  3. Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.) (το έντυπο δίνεται από τη Δ/νση του Σχολείου και είναι αναρτημένο στον σύνδεσμο ΑΔΥΜ
  4. Αποδεικτικό στοιχείο διεύθυνσης κατοικίας μαθητή (λογαριασμό σταθερού τηλεφώνου, ηλεκτροδότησης, ή ό,τι άλλο αποδεικνύει τη διεύθυνση κατοικίας)
  5. Βεβαίωση Φοίτησης Νηπιαγωγείου (εκδίδεται από το Νηπιαγωγείο φοίτησης του μαθητή και προσκομίζεται από τους γονείς)

• Οι μαθητές των υπολοίπων τάξεων εγγράφονται αυτόματα στην επόμενη τάξη από τη Δ/νση του Σχολείου με τη λήξη του σχολικού έτους και δεν απαιτείται η προσκόμιση κανενός δικαιολογητικού.
  • Στην Α΄ τάξη του 1ου Δημοτικού Σχολείου Σερβίων εγγράφονται οι μαθητές των οποίων οι κατοικίες βρίσκονται (ξεκινώντας από λόφους Σερβίων) δεξιά των οδών Δ. Σολομού – 117 Εθνομαρτύρων – Α. Παπανδρέου – Κ. Κάρπου – Εμ. Παππά – Οικ. Τετρ. 97 – Οικ. Τετρ. 97α – Οικ. Τετρ. 94 – Οικ. Τετρ. 92 – και (ξεκινώντας από το Οικ. Τετρ. 92) δεξιά των οδών 6ης Μαρτίου – Φιλ. Εταιρίας – Μακεδονίας – Ολ. Γεωργάκη – Πιερίων – Σολωμού.

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ – ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

τηλ.:  24640 21597,   2464 302010  & 693 777 8987

e-mail: mail@1dim-servion.koz.sch.gr

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΗΝ Α΄ ΤΑΞΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2024-2025