Εορταστικές Εκδηλώσεις 25ης Μαρτίου

Μαρ 202323

25H MARTIOY 1 Medium

Σας ενημερώνουμε ότι λόγω του εορτασμού της Εθνικής Επετείου της 25ης Μαρτίου, θα πραγματοποιηθεί εορταστική εκδήλωση από τους μαθητές/τριες της ΣΤ΄ τάξης στην Αίθουσα Εκδηλώσεων του Σχολείου, την Παρασκευή 24/3/2023 9:00 π.μ. – 10:00 π.μ. Τη γιορτή θα παρακολουθήσουν όλοι οι μαθητές/τριες του σχολείου και οι γονείς των παιδιών της ΣΤ΄ τάξης. Το Ολοήμερο δε θα λειτουργήσει.

Το Σάββατο 25/3/2023 το σχολείο μας θα συμμετάσχει στις εορταστικές εκδηλώσεις του Δήμου Σερβίων ως εξής:

Το τμήμα της σημαίας (Σημαιοφόρος και Παραστάτες) θα παραβρεθεί στις 9:45΄στον Ιερό Ναό Αγίας Κυριακής για την Επίσημη Δοξολογία.

Οι μαθητές/τριες που συμμετέχουν στην παρέλαση, θα συγκεντρωθούν στις 11:15΄στην οδό Ανδρέα Παπανδρέου, στο ύψος του σχολείου μας.

Στην παρέλαση συμμετέχουν οι μαθητές/τριες των Γ΄, Δ΄, Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεων με παραδοσιακές στολές.

Παπαγεωργίου Μιχαήλ

από κάτω από: Ανακοινώσεις| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Εορταστικές Εκδηλώσεις 25ης Μαρτίου