ΕΟΡΤΑΣΤΙΚΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ 28ης ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

Οκτ 202226

Σας ενημερώνουμε ότι λόγω του εορτασμού της Εθνικής Επετείου της 28ης Οκτωβρίου, θα πραγματοποιηθεί εορταστική εκδήλωση από τους μαθητές/τριες των Γ΄ και Δ΄ τάξεων στην Αίθουσα Εκδηλώσεων του Σχολείου. Τη γιορτή μπορούν να παρακολουθήσουν και οι γονείς των παιδιών των Γ΄ και Δ΄ τάξεων. Το πρόγραμμα του σχολείου αναπροσαρμόζεται ως εξής:

Πέμπτη 27 Οκτωβρίου 2022

Ώρα προσέλευσης: 8:00΄– 8:15΄

Ώρα αποχώρησης: 10:00΄

Το Ολοήμερο δε θα λειτουργήσει.

Παρασκευή 28 Οκτωβρίου 2022

Συμμετοχή του σχολείου στις εορταστικές εκδηλώσεις του Δήμου Σερβίων ως εξής:

Το τμήμα της σημαίας (Σημαιοφόρος και Παραστάτες) θα παραβρεθεί στις 9:45΄στον Ιερό Ναό Αγίου Γεωργίου για την Επίσημη Δοξολογία.

Οι μαθητές/τριες που συμμετέχουν στην παρέλαση, θα συγκεντρωθούν στις 11:15΄στην οδό Ανδρέα Παπανδρέου, στο ύψος του σχολείου μας.

Στην παρέλαση συμμετέχουν οι μαθητές/τριες των Γ΄, Δ΄, Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεων με παραδοσιακές στολές.

Ο Διευθυντής του Σχολείου

από κάτω από: Ανακοινώσεις| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΕΟΡΤΑΣΤΙΚΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ 28ης ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ