Μάι 20147

ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟ
Η Διευθύντρια και ο Σύλλογος Διδασκόντων του 1ου Δημοτικού Σχολείου Σερβίων, ευχαριστούμε θερμά τα παιδιά της κ. Μαρίας Καραλιώτα-Τσικαρδάνη, Θεοδώρα, Αθανάσιο, Ολυμπία και Ελένη Τσικαρδάνη, για την προσφορά 25 βιβλίων στο σχολείο μας.
Πρόκειται για “Αναγνωστικά” όλων των τάξεων προηγούμενων χρόνων, τα οποία συγκέντρωσε με μεγάλη ευσυνειδησία, υπομονή και μεράκι η μητέρα τους, η κ. Μαίρη, όπως είναι σε όλους γνωστή. Σκοπός της να τα δωρίσει στο 1ο Δημοτικό Σχολείο Σερβίων, “το σχολείο της”, όπως έλεγε, για το οποίο έτρεφε μεγάλη αγάπη, αφού υπηρέτησε σ’ αυτό το μεγαλύτερο μέρος της διδασκαλικής της θητείας. Να γίνουν κτήμα όλων μαθητών και των ερχόμενων γενεών. Με συγκίνηση τα ανοίξαμε, άλλωστε είναι και δικά μας βιώματα, και είδαμε πως το καθένα φέρει και την προσωπική αφιέρωση. Ήθελε η ίδια να τα παραδώσει, αλλά η μοίρα αλλιώς αποφάσισε. Ας είναι ελαφρύ το χώμα που τη σκεπάζει.
Ευχαριστούμε πολύ για την ευγενική της χειρονομία.
Η Διευθύντρια, Χύτα Ιωάννα,
και ο Σύλλογος Διδασκόντων του 1ου Δημοτικού Σχολείου Σερβίων

τα 25 βιβλία όπως παραδόθηκαν στο σχολείο μας

η προσωπική αφιέρωση της κ. Μαίρης, σε καθένα από τα βιβλία