Ταξιδεύοντας μουσικά στο 1821 (1ο Δημοτικό Σχολείο Σχηματαρίου).

Το 1ο Δημοτικό Σχολείο Σχηματαρίου στα πλαίσια των εκδηλώσεων για την επέτειο των 200 ετών από την Ελληνική Επανάσταση του 1821 σας παρουσιάζει μια μουσική σύνθεση ιστορικών τραγουδιών που τόνωσαν το Εθνικό συναίσθημα αλλά και φρόνημα των Ελλήνων Ηρώων.

Την επιμέλεια της μουσικολογικής παρουσίασης των τραγουδιών είχε η κυρία Κατσαουνίδου Νίκη (μουσικός του 1ου Δημοτικού).
Τραγουδούν οι μαθητές και οι μαθήτριες των τμημάτων Δ1 και του Δ2 του 1ου Σχηματαρίου του σχ. έτους 2020-2021.

Οι μαθητές του Δ1:
ΓΚΕΓΚΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ, ΚΑΟΥΡ ΠΑΒΝΙΤ, ΚΑΤΣΟΥΡΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ, ΚΟΥΤΣΟΛΕΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ, ΛΙΑΚΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ, ΜΑΓΓΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ, ΜΕΤΣΟ ΜΑΡΙΑ, ΜΟΥΤΣΑ ΛΟΡΕΝΤΖΟ, ΡΑΠΤΟΔΗΜΟΥ ΜΑΡΙΝΑ, ΣΙΝΓΚ ΑΜΠΕΫΤΖΟΤ, ΣΙΝΓΚ ΓΙΑΣΑΝΠΡΙΤ, ΣΙΝΓΚ ΣΟΥΠΑΝΤΙΠ, ΦΛΩΡΟΥ ΑΣΠΑΣΙΑ, ΧΡΗΣΤΑΚΗ ΜΑΡΙΑ-ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ.
Οι μαθητές του Δ2:
ΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ, ΔΕΣΙΠΡΗΣ ΦΡΑΓΚΙΣΚΟΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ, ΚΑΟΥΡ ΜΟΥΣΚΑΝ, ΚΑΟΥΡ ΠΑΛΑΚ ΠΡΙΤ, ΚΡΙΣΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ, ΛΙΑΚΟΣ ΗΛΙΑΣ, ΜΕΡΚΑΝΙ ΝΤΑΝΙΕΛ, ΜΟΥΛΛΙΡΙ ΒΑΝΕΣΑ, ΜΥΦΤΑΡΗ ΛΕΝΤΙΝΑ, ΝΤΟΚΑ ΑΝΓΚΕΛΙΝ, ΠΕΡΙΣΤΕΡΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ, ΣΑΜΟΥΡΕΛΗ ΝΑΤΑΛΙΑ, ΣΙΝΓΚ ΣΑΧΙΜΠΤΖΟΤ.

Συγχαρητήρια σε όλους!