MVP του Cretan kings Assist, το 1ο Δημοτικό Σχολείο

Tην Κυριακή 6 Μαΐου στο All Star Game του Cretan kings Assist (Basket και εθελοντισμός), η ομάδα  μας  με προπονητή τον  Καθηγητή Φυσικής Αγωγής του Σχολείου, κέρδισε το πρωτάθλημα ως η καλύτερη ομάδα και βραβεύτηκε για την εξαιρετική  συλλογική και εθελοντική της συμμετοχή. Τα παιδιά της ομάδας  και ο καθηγητής Φυσικής Αγωγής συμμετείχαν εθελοντικά στον ελεύθερο χρόνο τους στα παιχνίδια που διοργανώθηκαν, στο πνεύμα του εθελοντισμού και της καλής συνεργασίας.

Ευχαριστούμε τον   παράγοντα του ΑΓΟΡ  της  ΕΚΑΣΚ και της ΕΟΚ, κύριο Καλαιτζάκη  Ιωάννη για την πολύτιμη βοήθεια του προς το σχολείο  μας, αφού οι ταλαντούχοι μαθητές  μας έχουν τη δυνατότητα να γίνουν μέλη των υποδομών της CRETAN  KINGS. Επίσης ευχαριστούμε τον  υπεύθυνο του RETHYMNO ASSIST  κύριο Σταύρο Μυκονιάτη  για  το όλο εγχείρημα του πρωταθλήματος,  μια και  πραγματοποιείται το όραμά του να γνωρίσουν τα  νέα παιδιά το άθλημα  και να δοθεί η δυνατότητα  σε πολλά από αυτά να ενταχθούν στην ομάδα. Επίσης   ευχαριστούμε ιδιαιτέρως  το ΑΡΚΑΔΙ  για τη βοήθεια που προσφέρει στις ταλαντούχες μαθήτριές μας.