Το Σχολείο  μας για άλλη μια φορά έδειξε το κοινωνικό του πρόσωπο στηρίζοντας  τους  ανθρώπους που επλήγησαν από τους ισχυρούς σεισμούς στην ευρύτερη περιοχή του Αρκαλοχωρίου.  Έτσι οι μαθητές του σχολείου μας μάζεψαν είδη τροφίμων: Γάλα εβαπορέ, Γάλα σκόνη, Καφές, Χυμοί Κρουασάν, Μπισκότα, Κονσέρβες, Παξιμάδια, Κράκερ, Παστέλια, Ρύζι, Μακαρόνια, Πελτές ντομάτας, Όσπρια, Λάδι, Αλάτι, Ζάχαρη, προκειμένου να βοηθήσουν τους ανθρώπους που δοκιμάζονται από τη μανία της φύσης. Τα τρόφιμα τα παρέλαβε από το σχολείο ο Δήμος Πλατανιά και μαζί με άλλα είδη που έχει μαζέψει ο Δήμος, θα σταλούν στους σεισμόπληκτους.  Ευχαριστούμε ολόψυχα τους γονείς των μαθητών που ανταποκρίθηκαν και προσέφεραν ότι μπορούσαν.