1ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ

Ο Aγιασμός στο σχολικό μας συγκρότημα θα πραγματοποιηθεί τη

Δευτέρα 14/09/2020 και ώρα 11:00 π.μ.

Παρακαλούμε για την έγκαιρη προσέλευση των μαθητών/τριών στις 10:30 π.μ. υποχρεωτικά με μάσκα προστασίας χωρίς τσάντες.

Οι γονείς, λόγω της κατάστασης θα παραμείνουν εκτός της αυλής, με εξαίρεση τους γονείς της Α΄τάξης, οι οποίοι θα εισέλθουν με τα παιδιά τους υποχρεωτικά με μάσκα προστασίας σε καθορισμένο χώρο για τον χωρισμό των τμημάτων.

Μετά τον Αγιασμό οι μαθητές/τριες θα αποχωρήσουν περίπου στις 11:30 π.μ.

Την επόμενη ημέρα Τρίτη 15/09/2020 τα παιδιά θα παραλάβουν τα βιβλία  και θα διεξαχθούν κανονικά τα μαθήματα του πρωϊνού κύκλου με ώρα προσέλευσης για τις τάξεις Δ’, Ε’, ΣΤ στις 8:00-8:15 και ώρα αποχώρησης 1:15 ενώ ώρα προσέλευσης για τις τάξεις Α΄,Β΄,Γ’ στις 8:20-8:30 και ώρα αποχώρησης 1:05.Η πρωινή ζώνη θα λειτουργήσει από την Τρίτη 15/09/2020 με ώρα προσέλευσης 7:00- 7:15. Το ολοήμερο πρόγραμμα δεν θα λειτουργήσει μέχρι να τοποθετηθούν οι εκπαιδευτικοί ειδικοτήτων στο σχολείο.

Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

ΦΩΤΕΙΝΗ ΚΕΦΑΛΙΔΟΥ