Ενημέρωση σχετικά με τις απουσίες των μαθητών/τριών κατά την επαναλειτουργία των Δημοτικών Σχολείων

Σας ενημερώνουμε ότι σύμφωνα με την με αριθμ. Φ.7/ΦΜ/63728/ΓΔ4/27-5-2020 (ΦΕΚ 2031Β΄) Υ.Α που αφορά τη “Ρύθμιση απουσιών μαθητών/τριών Π.Ε και Σ.Μ.Ε.Α.Ε και Δ.Ε, διδ. έτους 2019-2020”, ο γονέας/κηδεμόνας του μαθητή/τριας, ο οποίος/α δεν θα προσέλθει στο σχολείο κατά την επαναλειτουργία του από 1/6/2020 είτε επειδή ο ίδιος ο/η  μαθητής/τρια ανήκει σε ομάδα αυξημένου κινδύνου για νόσηση από COVID-19, όπως αυτό ορίζεται από σχετική νομοθεσία, είτε επειδή έρχεται σε στενή επαφή με άτομο του οικογενειακού του περιβάλλοντος που ανήκει στην παραπάνω ομάδα αυξημένου κινδύνου ή ήδη νοσεί, θα πρέπει να υποβάλλει Υπεύθυνη Δήλωση προς το σχολείο. Στην Υπεύθυνη Δήλωση να αναγράφεται οπωσδήποτε το ονοματεπώνυμο του μαθητή/τριας και η τάξη του.

Αφού συμπληρώσετε τα στοιχεία και επιλέξετε έναν από τους δύο λόγους απουσίας του παιδιού σας, στέλνετε υπογεγραμμένη και σκαναρισμένη την Υπεύθυνη Δήλωση στο e-mail του σχολείου:

mail@1dim-n-peram.att.sch.gr

Για περισσότερες πληροφορίες: τηλ. 2296033195