ΘΕΑΤΡΙΚΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

“Ο Αϊ Βασίλης…έχει μπελάδες!”

Σε μπελάδες έβαλαν τα παιδιά της Β΄τάξης τον Αϊ-Βασίλη και σκόρπισαν το γέλιο και τη χαρά σε όλους μας με τις έξυπνες ατάκες, το νάζι και τον αυθορμητισμό τους.

“Ο Αϊ-Βασίλης έχει…μπελάδες!!!” μια θεατρική παράσταση με εικόνες, μουσική, ζωντάνια  βασισμένη στο βιβλίο του Ευγένιου Τριβιζά “Ο Αϊ-Βασίλης στη φυλακή με τους 83 αρουραίους”, έδωσε τη δική της εορταστική πινελιά στη σχολική μας ζωή λίγο πριν από τις διακοπές των Χριστουγέννων.

Το σχολείο…στο θέατρο!

Οι μαθητές μας είχαν την ευκαιρία να απολαύσουν την παράσταση και να ακολουθήσουν τον μεγάλο περίπατο του Πέτρου σ΄ένα ταξίδι σκέψεων και συναισθημάτων  ανάμεσα στην σκληρή πραγματικότητα της επιβίωσης  και στην αθωότητα της παιδικής ηλικίας.

Το όνειρο του Ρο

Ένα από τα γράμματα της Αλφαβήτας, το γράμμα Ρο,σκέφτεσαι εγωιστικά και  διεκδικεί την πρώτη θέση στη σειρά των γραμμάτων. Θυμώνει και εγκαταλείπει το αλφάβητο…

Με το θεατρικό έργο της Μιχαηλίδου ΣτέλλαςΤο όνειρο του Ρο” τα παιδιά του Δ2 τμήματος της Δ΄ τάξης του σχολείου μας αποχαιρέτησαν τη σχολική χρονιά  και καλωσόρισαν  το καλοκαίρι. Οι ερμηνείες τους στη θεατρική σχολική σκηνή  κέρδισαν το χειροκρότημα μας και σκόρπισαν χαμόγελα και συγκίνηση σε όλους μας!

Μπράβο στα παιδιά για την προσπάθεια και τον ενθουσιασμό τους!