ΣΧΟΛΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟ

Το σχολείο μας ανέλαβε για το τρέχον σχολικό έτος, 2015-2016, την πρωτοβουλία της δημιουργίας Δικτύου με θέμα “Ειρήνη και Δημοκρατία: Δικαιώματα όλων των λαών της γης;”. Στόχος μας είναι η συμμετοχή και η ενεργή δράση όλο και περισσότερων σχολείων καθώς και η ευαισθητοποίηση μαθητών, συναδέλφων και γονέων πάνω σε θέματα που σχετίζονται με το προσφυγικό ζήτημα.

Στην προσπάθειά μας αυτή έχουμε την υποστήριξη και τη συνεργασία του Γραφείου Πολιτιστικών Προγραμμάτων της Α/θμιας Διεύθυνσης Ανατολικής Θεσσαλονίκης, όπως και της σχολικής Συμβούλου της περιοχής μας, κ. Τύμπα Ευαγγελίας.

Για τις δράσεις του Δικτύου μπορείτε να ενημερωθείτε τόσο από την ιστοσελίδα του σχολείου μας, όσο και από τη σελίδα μας στο Face Book με τίτλο ΔΙΚΤΥΟ ΕΙΡΗΝΗ ΚΑΙ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ στην οποία μπορείτε να αναρτήσετε και τις δικές σας προτάσεις δράσεων.

Ο Διευθυντής του σχολείου

Καρύδας Θεοφάνης