Κοπή Βασιλόπιτας

Καλή Χρονιά!

2020

Όπως κάθε χρόνο, έτσι κι εφέτος, οι κυρίες του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων επιμελήθηκαν το πρωτοχρονιάτικο έθιμο κοπής της βασιλόπιτας. Οι βασιλόπιτες που ετοιμάστηκαν από τις ίδιες τις κυρίες ήταν χειροποίητες, σπιτικές σκορπίζοντας γλυκές γεύσεις αλλά και ευωδιές.

Κάθε τμήμα έκοψε τη δική του βασιλόπιτα ενώ στο γραφείο των εκπαιδευτικών έγινε η κοπή της πίτας του Συλλόγου Διδασκόντων από τη Διευθύντρια του σχολείου, κα Αραμπατζίδου Νεκταρία.

Ο Σύλλογος Γονέων δώρισε στους τυχερούς μαθητές των τμημάτων αλλά και στον εκπαιδευτικό ένα συμβολικό δωράκι και τις πιο θερμές ευχές.

Η Διευθύντρια και ο Σύλλογος Διδασκόντων ευχαριστούμε το Σύλλογο Γονέων για την προσφορά του και ευχόμαστε σε όλους, μαθητές, γονείς και φίλους του σχολείου μας ένα δημιουργικό και ευλογημένο νέο έτος!