1 Νηπιαγωγείο Νέας Ερυθραίας

Αγαπητοί γονείς,
την επόμενη Τρίτη 14 Μαίου θα επισκεφτούμε το 1ο Δημοτικό
Σχολείο πραγματοποιώντας την καθιερωμένη μας δράση ομαλής μετάβασης στην επόμενη σχολική βαθμίδα. Όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος τα παιδιά θα έχουν την ευκαιρία να γνωρίσουν το χώρο του σχολείου να έρθουν σε επαφή με τα πρωτάκια και να αποκτήσουν την πρώτη τους εμπειρία με την σχολική τάξη. Φέτος, εκτός από την επίσκεψη στο χώρο, τα παιδιά θα έχουν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν και την προβολή από το κινητό πλανητάριο που εκείνη την ημέρα θα βρίσκεται στο Δημοτικό. Το εισιτήριο του πλανητάριου θα καλύψει ο Σύλλογος Γονέων του Νηπιαγωγείου. Η μεταφορά των παιδιών από και προς το Δημοτικό θα γίνει με πούλμαν που το κόστος του θα καλυφτεί από τον Δήμο Κηφισιάς και συγκεκριμένα από το ΝΠΔΔ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ & ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ “ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΒΙΚΕΛΑΣ”. Ευχαριστούμε θερμά τον κύριο Κόκκαλη Νικήτα για την ενέργειες του.
Να ευχαριστήσουμε επίσης, το Σύλλογο Γονέων και ξεχωριστά την πρόεδρο σας κ. Ιωάννου για την ιδέα της, την Πρόεδρο του Συλλόγου Γονέων του Δημοτικού κ Παπανάγνου που μας συμπεριέλαβε στη δράση του Δημοτικού, τον κ, Κατσιώτη που ανέλαβε τον διακανονισμό με το πούλμαν και τον Δ/ντη του Δημοτικού κ. Μεριχωβίτη για την συνεργασία του.

Με εκτίμηση,
οι νηπιαγωγοί